Uwolnić potencjał. Doświadczenia Polek pracujących w branży STEM w Wielkiej Brytanii

Kariera w STEM (Science Technology Engineering & Mathematics) staje się coraz bardziej popularnym wyborem dla młodych kobiet. Aby skutecznie zachęcać więcej dziewczyn do studiów na kierunkach ścisłych oraz wspierać je w dalszym rozwoju, niezmiernie istotne jest zrozumienie skąd czerpią motywacje oraz jakie mają doświadczenia na rynku pracy. Jakie czynniki pozwalają im rozwijać skrzydła, a gdzie widzą największe wyzwania. Jakie są ich aspiracje oraz w jaki sposób mogą je realizować lub co im to uniemożliwia?

Polki pracujące w Wielkiej Brytanii stanowią tu bardzo ciekawą podgrupę, bowiem posiadają zarówno doświadczenie kariery w branży technicznej jak i pracy w międzynarodowym środowisku na emigracji, co pozwala na uchwycenie tematu z unikatowej perspektywy. Uwolnić potencjał, Raport o Polkach pracujących w branży STEM w Wielkiej Brytanii, przygotowywany przez Stowarzyszenie Techników Polskich w WB, ma na celu bliższe poznanie tej wyjątkowej grupy. Historie i doświadczenia kobiet, które zdecydowały się na karierę w STEM na emigracji, są równie różnorodne jak one same. Nasz raport dokona analizy tych doświadczeń, co umożliwi stworzenie profilu kobiety pracującej w STEM w Wielkiej Brytanii.

W oparciu o wyniki naszego badania postaramy się lepiej zrozumieć kim są Polki pracujące w branży technicznej oraz zasugerować działania, które będą mogły wesprzeć dziewczyny decydujące się na podjęcie pasjonującej ścieżki życia jaką jest kariera w STEM.

Zachęcamy wszystkie Panie związane zawodowo ze STEM i Wielką Brytanią do wypełnienia naszej ankiety oraz do kontaktu z naszym zespołem za pomocą adresu mailowego: technikainauka@stpuk.org.

Ankieta