Popularyzacja Nauki

STP aktywnie włącza się w inicjatywy mające na celu popularyzację nauki, technologii, inżynierii i matematyki w społeczeństwie. Zainicjowany przez nas projekt zakłada prowadzenie warsztatów oraz wykładów dla dzieci i młodzieży w polskich szkołach sobotnich oraz polskich domach kultury w Wielkiej Brytanii.

Wykłady oraz warsztaty organizowane są przez członków oraz sympatyków Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. Zajęcia odbywają się w ramach British Science Week – największego w Wielkiej Brytanii festiwalu nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Ich celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży zagadnień naukowych, obecnych trendów badań oraz inspirowanie do wybierania w przyszłości zawodów związanych z inżynierią i technologią. Zagadnienia poruszane w trakcie wykładów oraz warsztatów wybiegają poza system szkolnictwa, stanowiąc jego uzupełnienie oraz wzbogacenie. Warsztaty poruszają tematykę z zakresu mikrobiologii, światła i barw, recyklingu oraz dzieci klas 7 – 11 w formie wykładów. Wykłady mają zazwyczaj charakter popularno-naukowy oraz inspiracyjno-motywacyjny.

Zajęcia prowadzone są przez inżynierów oraz naukowców pochodzenia polskiego pracujących w Wielkiej Brytanii, co daje wychowankom możliwość przyswojenia słownictwa naukowo-technicznego w języku polskim.

Warsztaty

Wykłady

Podziękowania Szkół

Serdecznie dziękuję całemu zespołowi STP za wspaniale zajęcia w naszej szkole. Uczniowie, kadra nauczycieli wraz z kierownictwem szkoły, wszyscy byli bardzo zadowoleni z fantastycznie przygotowanych i interesująco prowadzonych zajęć.

Zastępca Dyrektora Szkoły na Balham,

Bardzo dziękuję za Waszą wizytę i wspaniały program.  Dzieci były zachwycone a nauczycielki pełne podziwu

W imieniu szkoły, składamy podziękowanie za wspaniałą prezentację w wielu dziedzinach nauki – a szczególnie, interesujące było spotkanie z pasjonatem chemikiem.

Bardzo popieramy Wasza inicjatywę odwiedzania szkol polskich w WB i popularyzację najnowszych osiągnięć techniki wśród młodzieży szkół sobotnich, poprzez prowadzenia interesujących zajęć

w imieniu uczniów klasy III chciałam serdecznie podziękować za zajęcia, w jakich dzieci mogły uczestniczyć w czasie zajęć dn. 17 marca. Dzieci były wniebowzięte! Innowacje, mikrobiologia, a na koniec magia chemii zrobiły na nich ogromne wrażenie!

Życzymy dalszych sukcesów w realizacji swoich zajęć 🙂

Chciałabym podziękować wszystkim Państwu obecnym na naszym Dniu Polskim w sobotę 16 czerwca. Dziękujemy za uświetnienie naszej imprezy, za aktywną obecność i propagowanie nauki w sposób niezwykle ciekawy, po prostu za poświęcony nam czas:).

Oczywiście, wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wykładu pana Zbyszka, ale otrzymałam też wiele pozytywnych ocen wszystkich Państwa stanowisk; wiem, że dzieci (ale też rodzice) bawiły się świetnie i o to nam wszystkim chodziło.

Dziękuje Wam wszystkim bardzo serdecznie za poświęcony czas by małe gębki się uśmiechały…a co ciekawsze i te duże otwierały szeroko buzie z zachwytu

Pragnę Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za przybycie i zaprezentowanie dzieciom naszej szkoły wszystkich zajęć, pokazów. Było mi również bardzo milo was wszystkich poznać. :0) Tworzycie super grupę.

Chciałabym bardzo podziękować Ewelinie za pomoc w organizacji  waszego przyjazdu i bardzo dobra komunikacje. Dziękuję!!

Wszyscy są zachwyceni warsztatami.

Partnerzy Projektu

Wydarzenia